“Интер” може да изпусне лидерската позиция в Италия след грешна стъпка у дома. Грандът от Милано завърши наравно 1:1 с “Аталанта” в дербито на 19-ия кръг в Серия "А". Ситуацията обаче можеше да е по-тежка за “Интер”, защото клубът имаше късмет, че не загуби срещата.

Две минути преди края “Аталанта” получи шанс да изпълни дузпа, но ударът на Луис Муриел бе спасен по блестящ начин от Ханданович, чиято запазена марка са именно наказателните удари. Иначе мачът започна перфектно за домакините, които поведоха още в 4-ата минута чрез Лаутаро Мартинес. “Аталанта” изравни резултата в 75-ата минута, когато Госенс се ориентира прекрасно в накзателното поле и прати топката във вратата за 1:1.

Логично треньорът на “Интер” Антонио Конте не бе доволен след равенството с “Аталанта”.

„ Ще направим всичко възможно, за да задържим това темпо. Срещу “Аталанта” дадохме всичко от себе си. Тук съм от шест месеца и имаме 11 точки повече от тях, а те работят с този треньор вече четири години и правят добри покупки“, добави още той. „ Продължаваме да работим и класирането не трябва да ни заблуждава“, каза още треньорът на „нерадзурите“.