"Арсенал" спечели "Къмюнити Шийлд"

"Арсенал" спечели втори трофей в рамките на година, след като триумфира в мача за "Къмюнити Шийлд" срещу "Ливърпул" след 1:1 и дузпи на "Уембли". "Артилеристите" биха с 5:4 при наказателните удари, а в антигерой за шампионите се превърна младият Райън Брюстер, който единствен изпусна от бялата точка.

Това е 16-ата Суперкупа на Англия за "Арсенал" и с нея те задминаха своя съперник, който има 15. Само че последният такъв трофей за "Ливърпул" остава през 2006-а.

"Арсенал" удари първи в 12-ата минута. Букайо Сака намери Пиер-Емерик Обамеянг на десния фланг. Габонският нападател затвърди добрата си форма от миналия сезон - влезе навътре и със страхотен удар откри резултата.

Малко след началото на второто полувреме Садио Мане направи голям пропуск, след като ударът му бе спасен от вратаря в ситуация един срещу един. Такуми Минамино също пробва рефлекса на Мартинес малко по-късно, но последва спасяване.

Именно японецът в крайна сметка постигна изравняването в 72-рата минута. Той направи комично и неволно двойно подаване със защитника на "Арсенал" Седрик Соарес и реализира сам срещу вратаря. Натискът на "мърсисайдци" даде резултат - 1:1. До края до нов гол не се стигна и логичната развръзка бе изпълнение на дузпи.

ДУЗПИТЕ

За "Ливърпул": Салах вкара, Фабиньо вкара, Брюстър изпусна, Минамино вкара, Джоунс вкара

За "Арсенал": Нелсън вкара, Мейтлънд-Найлс вкара, Соарес вкара, Луис вкара, Обамеянг вкара