“Арсенал” се класира на осминафинал за ФА Къп

“Арсенал” победи “Борнемут” с 2:1 като гост в последния двубой от 4-тия кръг на ФА Къп.

През първото полувреме точни за състава на Микел Артета бяха младежите Букайо Сака и Джо Уилък, преди Сам Сърдиж да отбележи почетното попадение за „черешките“ в края на срещата. Неприятната новина за „артилеристите“ от този мач е контузията на Шкодран Мустафи. На осминафиналите „Арсенал“ ще гостува на „Портсмут“.

Междувременно в следващата фаза можем да станем свидетели на първото голямо дерби във ФА Къп за сезона. Жребият отреди “Челси” да приеме победителя от преиграването между “Ливърпул” и “Шросбъри”, което идва след 2:2 на стадиона на третодивизионния тим. Тимът от "Анфийлд" ще играе с отбора си до 19 и 23 години в мача, след като мениджърът Юрген Клоп е решен да пусне в почивка асовете си за двете седмици, фиксирани като зимна пауза от Висшата лига. И при това положение обаче “Ливърпул” е фаворит да продължи, а срещу “Челси”, ако се стигне до този двубой, "червените" едва ли ще пуснат децата на терена.

Уейн Рууни пък може да се срещне с бившия си клуб “Манчестър Юнайтед“ в друг интересен сблъсък. Това ще стане, ако „овните“ елиминират „Нортхемптън” в преиграването.