"Арсенал" с рекордна Купа на Англия

"Арсенал" спечели за рекорден 14-и път ФА Къп. В лондонското дерби на финала "артилеристите" победиха "Челси" с 2:1. За пореден път в герой за тима на Микел Артета се превърна Пиер-Емерик Обамеянг, който отбеляза и двата гола за "топчиите".

Те трябваше да обръщат мача, след като получиха попадение още в петата минута. Кристиан Пулишич, който бе най-добрият играч на "сините", откри резултата. Обамеянг изравни от дузпа в 28-ата минута, след почивката отбеляза победния гол.

"Арсенал" е най-успешният отбор в турнира и печели ФА Къп за четвърти път в последните седем години. Последния път, когато играха финал през 2017 г., "артилеристите" отново победиха Челси на финала.

Триумфът е голям успех и за мениджъра Микел Артета, който пое отбора през декември миналата година. Освен това днешната победа осигури на отбора участие в Лига Европа през следващия сезон.