„Арсенал“ откри Висшата лига с разгром

„Арсенал“ разби с 3:0 новака „Фулъм“ в първия мач от Висшата лига през новия сезон.

Александър Лаказет откри резултата още в 8-а минута. Французинът стана първият играч в историята, който се разписва повече от един път в откриващия мач на първенството. Нападателят стори същото през сезон 2017-2018, когато вкара на „Лестър“. В 49-а минута привлеченият през лятото от Лил бразилец Габриел Магаляеш увенча дебюта си за „артилеристите“ с гол за 2:0. Третото попадение бе дело на щатния реализатор на „Арсенал“ в последните няколко сезон Пиер-Емерик Обямеянг. Габонският национал бе точен в 57-а минута.

„Фулъм“ пък загуби 11-о поредно дерби на Лондон, което е най-дългата серия на тима в историята.