“Челси” и “Арсенал” завършиха наравно 2:2 на "Стамфорд Бридж" в мач от междинния 24-ти кръг на Висшата лига.

"Артилеристите" играха с човек по-малко над половин час и успяха на два пъти да заличат гол пасив. Така Микел Артета ще е по-удовлетворен от резултата, защото отборът му показа характер в трудна ситуация, а младото откритие Габриел Мартинели вкара във втори пореден мач.

В 26-ата минута Тами Ейбрахам се възползва от грешка Шкодран Мустафи и премина вратаря Лено. Преди да може да стреля в опразнената врата, бе спънат умишлено от Давид Луис. Отсъждането бе дузпа реализирана от Жоржиньо, а Луис получи директен червен картон.

В 63-ата минута младият Габриел Мартинели пробяга две трети от терена и реализира във втори пореден двубой. В 84-тата минута “Челси” отново поведе с гол на Сесар Аспиликуета. “Арсенал” не се предаде и изравни в 87-ата минута с попадение на Ектор Белерин. Така "сините" взеха само точка и вече имат 40, като остават на четвъртата позиция. “Арсенал” е десети с 30 пункта.

“Манчестър Сити” пък се върна на победния ход след победа с 1:0 над “Шефийлд Юнайтед” като гост. През първото полувреме Габриел Жезус от “Сити” изпусна дузпа, която бе отсъдена за нарушение на Рияд Марез. Ударът му бе спасен от вратаря Дийн Хендерсън, който направи много силен мач и направи няколко впечатляващи намеси. В 73-ата минута Кевин Де Бройне направи 15-ата си асистенция за сезона и Серхио Агуеро донесе победата на „гражданите“. Това бе осми гол за аржентинския нападател в последните му седем двубоя. “Манчестър Сити” е втори с 51 точки, а „Шефийлд” е седми с 33 точки.

“Астън Вила” пък постигна много важна победа с 2:1 над „Уотфорд“ в битката за оцеляване. Успехът дойде след обрат и гол в последната минута на добавеното време на Езри Конса Нгойо. Американецът от български произход Индиана Василев влезе като резерва във втори пореден мач за „Вила“. Той се появи в 77-ата минута на мястото на Махмуд Хасан-Трезеге.

С този успех “Астън Вила” се изкачи на 16-ата позиция с 25 точки, а „Уотфорд” падна на 19-о място с 23 точки.