„Арсенал“ излъга „Челси“ и запази шансове за Европа

Отборът на „Арсенал“ победи като гост „Челси“ с 1:0 в изтеглен мач от 36-ия кръг на английската Висша лига по футбол.

Така тимът на мениджъра Микел Артета е на осмо място с 55 точки и запази шансове да влезе в квотите за европейските турнири Лига Европа и Лига на конференциите.

Единствения гол вкара Емил Смит Роу в 16-ата минута. Футболистите на „Челси“ пък пропуснаха шанса да се изкачат на трето място, като с 64 т. са на четвърто, а трети е „Лестър“ с 66 т. Въпреки това шансовете на „Челси“ да запази място в четворката и да играе в Шампионската лига са големи.

„Много съм доволен от победата. „Арсенал“ нямаше победа на "Стамфорд Бридж" от 10 години, затова този резултат е специален. Той е награда за усилията, които положихме. Пресата ни принуди съперника да греши. Бяхме отлично организирани. Когато играеш като гост на „Челси“ не можеш да спечелиш, без да страдаш“, коментира след мача мениджърът на „Арсенал“ Микел Артета.