Зрелищен кръг с общо 33 попадения предложиха отборите от Висшата лига в междинния кръг тази седмица.

След серията от попадения във вторник вечер, много емоции донесоха и двубоите от сряда, в които паднаха общо 19 попадения. Черешката на тортата бе дербито между „Манчестър Юнайтед“ и „Арсенал“, които не успяха да излъчат победител в зрелищен сблъсък, завършил 2:2. Головата сметка на „Олд Трафорд“ бе открита от гостите в 26-ата минута след попадение на Мустафи. Домакините изравниха чрез Марсиал в 30-ата, а в 68-ата лондончани

отново излязоха напред

с попадение на Лаказет. Само 60 секунди по-късно Лингард отново възстанови равенството. Така двата тима поделиха по точка, а „Арсенал“ увеличи серията си без загуба на 20 мача във всички турнири.

В друг двубой от вечерта, „Уулвърхемптън“ стигна до изненадващ обрат срещу „Челси“ в рамките на четири минути през второто полувреме и записа първа победа от два месеца насам. „Вълците“ спечелиха с 2:1 на „Молиню”, въпреки че отстъпваха на съперника в първия един час. Лофтъс-Чийк откри в 18-ата минута, но Хименес и Жота препънаха борещия се за Топ 3 лондонски тим. От грешката се възползва „Тотнъм“, който победи с 3:1 „Саутхемптън“ на „Уембли“, и

се изкачи на трето място

За успеха се разписаха Кейн (9), Моура (51) и Хюн-Мин Сон (55), а Остин вкара почетното попадение за гостите.

Играчите на „Евертън“ пък трябва обвиняват само себе си за това, че не стигнаха до трите точки в домакинството си срещу „Нюкасъл“. Срещата завърши 1:1, след като Рондон откри за гостите, а Ричарлисон изравни. В останалите двубои „Ливърпул“ взе своето като гост на „Бърнли“ с 3:1, а „Фулъм“ и „Лестър“ завършиха 1:1.