„Арсенал“ елиминира „Лестър“ и чака „Ливърпул“

„Арсенал“ се класира за четвъртия кръг на Купата на лигата, след като победи с 2:0 като гост "Лестър". „Артилеристите" прекъснаха серия от три поредни загуби на "Кинг Пауър Стейдиъм" и очакват в следващата фаза шампиона „Ливърпул“. За да се случи това, днес мърсисайдци трябва да преодолеят „Линкълн“ като гост.

"Арсенал" заслужи победата, въпреки че и двата отбора излязоха в доста променени състави. Куриозен автогол на Кристиан Фукс в 53-тата минута даде преднина на лондончани, а в добавеното време Едуард Нкетиа оформи крайния резултат.

„Нюкасъл“ продължи победния си ход в турнира за Купата на Лигата, след като разгроми четвъртодивизионния „Моркамб“ като гост със 7:0. "Свраките" решиха изхода на срещата още през първото полувреме, когато поведоха с 5:0 с попадения на Жоелинтон (5, 31), Мигел Алмирон (20), Джейкъб Мърфи (27) и Айзък Хейдън (45). Пред втората част „Нюкасъл“ стигна до нови две попадения. В 51-ата минута Джамал Ласелс направи 6:0, а в добавеното време Сам Лавел си отбеляза автогол. Следващият съперник на „Нюкасъл“ е „Нюпорт“.

„Евертън“ постигна втора поредна победа с 5:2, след като надигра с този резултат "Флийтууд Таун". Преди няколко дни "карамелите" спечелиха със същия резултат срещу "Уест Бромич". В следващия кръг тимът на Карло Анчелоти ще срещне „Уест Хям“.

„Фулъм“, „Бърнли“ и „Брайтън“ също не допуснаха изненади и  продължават в четвъртия кръг, след като се справиха със съперници от Чемпиъншип. "Котиджърс" надиграха у дома „Шефилд Уензди“ с 2:0, като решиха двубоя още през първото полувреме, когато Абубакар Камара (9') и Боби де Кордова-Рийд (32') реализираха два безответни гола. Съперник на „Фулъм“ в четвъртия кръг ще бъде „Брентфорд“.

Със същия резултат „Брайтън“ победи „Престън“ като гост.  Алиреза Джаханбахш откри резултата в 57-ата минута, а Алексис Макалистър удвои 15 минути преди края. "Чайките" ще срещнат в следващия кръг „Манчестър Юнайтед“.

"Бърнли" се наложи също с 2:0 над „Милуол“ на "Дъ Ден". Джош Браунхил се разписа в самия край на първото полувреме, а Матей Видра оформи крайния резултат в добавеното време. Следващият съперник на тима на Шон Дайк ще бъде победителят от двубоя между „Манчестър Сити“ и „Борнемут“, които играят днес на "Етихад".

„Стоук Сити“ победи с 1:0 „Джилингам“. Кемпбъл бе автор на гола, а "грънчарите" ще срещнат в следващата фаза „Бристъл Сити“ или „Астън Вила“.