Аржентина изигра поредния си слаб мач и стигна само до 1:1 срещу Парагвай във втория кръг от група "В" на Копа Америка.

Лионел Меси и Франко Армани имат основна заслуга за това "гаучосите" да не запишат нова загуба. Звездата на „Барселона“ изравни от дузпа в 57-ата минута, а малко по-късно Армани спаси наказателен удар, изпълнен от Дерлис Гонзалес.

Гола за "гуараните" вкара Ричард Санчес в 37-ата минута след перфектна асистенция на Мигел Алмирон. Парагвайците демонстрираха дисциплина, каквато липсваше в състава на Аржентина, но не можаха да се възползват от шанса да грабнат победата.

Така Меси и компания са последни в групата с 1 точка, колкото има и Катар. Двата отбора ще са съперници в последния кръг на 23 юни. Победа ще класира аржентинците в следващата фаза, но всеки друг резултат ще ги изхвърли от турнира.