Световният вицешампион Аржентина продължава участието си на Мондиал 2018. В крайно напечен мач "гаучосите" надвиха с 2:1 Нигерия и се класираха за фазата на директните елиминации. Там Лионел Меси и компания ще срещнат Франция в обещаващ осминафинал.

Меси откри резултата с красив гол в 15-ата минута, но в 51-ата Виктор Моузес изравни от дузпа. В 86-ата минута бекът Маркос Рохо направи 2:1 за Аржентина и спаси своя тим, превръщайки се в герой на вечерта!

В другия мач от групата Хърватия спечели срещу Исландия с 2:1. Така тимът на Златко Далич завърши с пълен актив от 9 точки на първо място в групата и ще играе срещу Дания на осминафиналите на световното. Исландия бе на гол от класиране, но в крайна сметка завърши на последно място в групата, като остана само с една точка.

Въпреки че в тима на хърватите имаше девет промени, те откриха резултата с гол на Бадел в 53-ата минута, а съперникът им пропусна няколко добри възможности в края на първото и началото на второто полувреме. Исландия все пак стигна до гол, но чак в 76-ата минута, когато Сигурдсон изравни от дузпа. В края на двубоя Перишич донесе победата на Хърватия.