„Арда“ записа класическа победа срещу „Монтана“

„Арда“ победи „Монтана“ с 3:0 на своя стадион “Арена Арда” в двубой от 14-ия кръг на Първа лига. Двубоят в Кърджали започна с минута мълчание в памет на Никола Спасов, който доскоро водеше „Монтана“, но си отиде през изминалата седмица след усложнения от коронавирус.

„Арда“ поведе с гол на Иван Коконов в 29-ата минута, а в 40-ата Янко Ангелов от тима на „Монтана“ получи директен червен картон за опасна игра срещу противников съперник.

През второто полувреме „Арда“ с човек повече стигна до още две попадения, автори на които станаха Румен Руменов в 63-ата минута и Спас Делев в 69-ата.

В края на мача „Монтана“ можеше да стигне до почетно попадение, но удар на Йордан Йорданов срещна лявата греда на вратата, пазена от капитана на домакините Иван Караджов. „Арда“ вече е с равни точки с „Локо“ (Пд) – по 24, но тимът от Кърджали е изиграл един мач повече. „Монтана“ остава на 11-о място с 12 точки.