„Арда“ спечели историческо участие в евротурнирите

След победа с 1:0 над „Черно море“ в баража

Изпусната дузпа и два червени картона белязаха мача в Кърджали

„Арда“ се класира за историческо първо участие в евротурнирите, след като спечели баража срещу „Черно море“ с 1:0. Пред над 5000 фенове на стадиона в Кърджали домакините завоюваха ценния успех и ще участват в новия турнир на УЕФА – Лига на конференциите. Това на практика им гарантира и поне 350 000 евро от наградния фонд на надпреварата.

Двата отбора изиграха здрав мач, като в 18-ата минута „Арда“ поведе след първата си стойностна атака в мача. Емил Мартинов пусна хитър пас към Спас Делев, който върна назад към Тонислав Йорданов. Последва меко центриране в наказателното поле. Иван Коконов бе изпуснат от защитниците на варненци и с прецизен удар по земя вратарят Георги Георгиев бе матиран.

След гола варненци натиснаха съперника, а домакините започнаха да разчитат предимно на контраатаки. Така в 72-рата минута „Арда“ организира добро бързо нападение - Спас Делев получи отдясно и центрира. Тонислав Йорданов стреля с глава, но топката се отби от ръката на Цветомир Панов. Без колебания главният съдия Станислав Тодоров показа бялата точка. Ситуацията бе разгледана от ВАР, а заради реплика към рефера, докато тече разглеждането, Панов си изкара втори жълт картон, съответно червен и остави своя тим с човек по-малко. Интригата обаче се запази, след като Тонислав Йорданов не успя да преодолее Георги Георгиев. Стражът на „Черно море“ усети ъгъла, плонжира и изби, а до добавка не се стигна. До края обаче „Черно море“ не успя да застраши сериозно вратата на съперника и така домакините ликуваха.

В 93-ата минута Алекс Петков от „Арда“ също напусна терена заради червен картон.

Припомняме, че в редовния сезон кърджалийци финишираха четвърти с 50 точки, но стигнаха до баража за Европа, след като третият ЦСКА спечели Купата на България. В същото време „моряците“ се пребориха с „Левски“, „Царско село“ и „Ботев“ (Пловдив) в горната четворка на долната осмица, но в крайна сметка на успяха да стигнат до място в Европа.

Останалите български участници в евротурнирите за новия сезон са „Лудогорец“, ЦСКА и „Локомотив“ (Пд).