„Арда“ шокира „Ботев“ (Пд) на „Лаута“

„Арда“ (Кърджали) излъга „Ботев“ (Пловдив) с 1:0 на стадион „Локомотив“ в парк „Лаута“ и го измести от първата позиция в група „Б“ на втората осмица след 28-ия кръг в efbet Лига.

Мачът бе последен за този сезон за капитана на „Ботев“ Лъчезар Балтанов. Халфът ще се подложи на операция, за да може да бъде на линия за старта на новия сезон.

Символичните домакини от Кърджали бяха по-активни през първата част, в която и двата тима по веднъж удариха греда.

Тимът от Кърджали дочака своя миг в 81-ата минута, когато при заучено изпълнение на корнер Ковачев центрира към близката греда, където Радослав Василев се оказа по-бърз от Терзиев и чукна топката в мрежата за 1:0.

До края на мача „канарчетата“ не успяха да отвърнат на удара и си тръгнаха победени от стадиона на „Локо“ (Пд).