"Арда“ обърна „Славия“ и вече е трети в класирането

„Арда“ победи „Славия“ с 2:1 в двубой от шести кръг на Първа лига. "Белите" имаха аванс след първото полувреме, но след почивката домакините стигнаха до пълен обрат.

Успехът прати тима от Кърджали на третото място и все още без загуба. „Славия“ пък няма победа от началото на шампионата и е в серия от пет поредни поражения.

Гостите поведоха в 40-ата минута с гол с глава на Радослав Кирилов. Той надскочи Лозев при центрирането на Томбак и прати топката във вратата на „Арда“.

„Славия“ водеше до 73-ата минута, когато след центрирана топка Радослав Василев я насочи с глава към Коконов и той от близка дистанция реализира за 1:1. Домакините успяха да осъществят пълен обрат 10 минути по-късно, когато Матеус Леони намери Василев в наказателното поле. Нападателят се справи с противников защитник и с удар от няколко метра вкара за 2:1.

Така „Арда“ измести ЦСКА от третото място в класирането, макар и двата тима да са с по 12 точки. „Славия“ пък е на незавидното 13-о място без победа и с една 1 точка в актива си.