"Арда" изпусна да победи "Ботев" във Враца

"Ботев" Враца и "Арда" не успяха да се победят, завършвайки при резултат 0:0 в последен мач от дебютния кръг на Първа Лига.

Гостите от Кърджали по-агресивно търсиха победата през втората част, но не успяха да намерят вратата на Красимир Костов, който пък с добро спасяване в края на двубоя запази мрежата си "суха". Даниел Моралес пусна в игра за врачани доста млади момчета, които обаче успяха да удържат натиска на евроучастника "Арда" и да вземат първа точка за сезона.

Врачани започнаха по-агресивно двубоя, като още във втората минута Васил Симеонов трябваше да се намесва. В 6-ата минута врачани имаха претенции за игра с ръка на футболист в “синьо”, но след преглеждане на ВАР се видя, че ситуацията е чиста.

Първата ситуация за "Арда" дойде в 10-ата минута, когато Румен Руменов стреля от границата на наказателното поле, но прекалено слабо и Красимир Костов улови. Десет минути след това Дориан Бабунски технично се опита да прати топката във вратата на гостите, но Симеонов показа рефлекс и изби в корнер.

В 33-ата минута Красимир Тодоров се опита да изведе Дориан Бабунски, но Васил Симеонов първи стигна до топката. В следващите минути "Арда" опита да натисне съперника си, но без особен успех. В 44-ата минута Деян Лозев извърши нарушение, което доведе до свободен удар, изпълнен от Бабунски встрани от вратата.

За началото на втората част Николай Киров направи две смени. На мястото на Иван Коконов се появи Светослав Ковачев, а Жуниньо замени Тонислав Йорданов. Секунди след появата си на терена Жуниньо стреля покрай вратата на Красимир Костов.

"Арда" продължи с натиска си, който установи към края на първата част, като в 54-ата минута Руменов стреля от дистанция, но неточно. В 57-ата минута Мирослав Маринов си свали топката с глава и се устреми към вратата на кърджалийци, но Александър Георгиев успя да избие топката от краката му.

В последните минути на двубоя "Арда" още повече увеличи натиска си, но без успех. В 84-ата минута Костадин Ничев попречи на Жуниньо да стреля, което прати удара му в аут.

В добавеното време Красимир  Костов парира с тяло удар на Жуниньо.

В следващия кръг "Арда;" е дамокин на ЦСКА в двубой, който обаче може да бъде отложен заради евромачовете на двата тима. "Ботев" (Враца) пък приема "Левски".