"Арда" изпревари ЦСКА и вече е на трето място

"Арда" се изкачи на трето място в класирането, след като спечели у дома срещу "Етър" с 3:2 и кръг преди края на редовната първа фаза от първенството има 45 точки. Така тимът от Кърджали изпревари ЦСКА с една точка.

"Червените" могат да се върнат на трета позиция с победа над Монтана в сряда.

Тонислав Йорданов вкара ключовия втори гол за 2:1 в 72-рата минута, когато играта бе равностойна и мачът можеше да се катурне и в двете посоки.

Йорданов вкарва за четвърти път след идването от ЦСКА през февруари, като се разписва в трети пореден шампионатен двубой.

Иван Тилев даде аванс на домакините в 21-вата минута, но в 43-ата габонецът Гаетан Мишел Ян Куаку - Мезу изравни за "Етър", като в ситуацията по-добре трябваше да се намеси и вратарят на "Арда" Иван Караджов.

Тонислав Йорданов даде аванс на домакините след перфектна комбинация, а в 80-ата минута Милен Желев даде спокойствие с трети гол.

"Етър" обаче отново не се предаде и Даниел Младенов вкара минута преди края и направи завършека драматичен, но "Арда" удържа трите точки.

Гостите от Велико Търново са на предпоследното, 13-о място, с 21 точки - две повече от последния "Монтана".