Българската спортна стрелба завоюва нов голям успех на състезанията за Световната купа в Мюнхен, съобщи спортният директор на Българския стрелкови съюз Димитър Тодоров. В дисциплината 25 метра спортен пистолет Антоанета Бонева спечели бронзов медал и с това си осигури олимпийска квота за летните игрите в Токио 2020 г.

Бонева влезе с трети резултат от 587 т. във финала. След много оспорван финал в който една от фаворитките - Ману Бакер от Индия, получи две засечки и остана на 5-то място, златния медал спечели другата представителка на Индия - Рахи Сарнобат. Втора остана изключителната Олена Костевич от Украйна, а третото място и радостта от завоюваната квота останаха за нашата Антоанета Бонева. Така България има вече две участнички на стрелковия турнир в Токио. Първа своята квота (седма в кариерата) спечели председателят на Българския стрелкови съюз Мария Гроздева, носителка вече на две олимпийски титли - от Сидни 2000 и Атина 2004 г. и 3 бронзови медала.