Ансамбълът ни върви трети в Минск

Ансамбълът ни по художествена гимнастика заема трето място в класирането след композициите с пет топки за многобоя на Световната чалъндж купа в Минск (Беларус).

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Лаура Траатс, Стефани Кирякова и Ерика Зафирова допуснаха грешка и бяха оценени с 45,500 точки.

Води ансамбълът на Узбекистан с 47,450 точки, а втори е Израел с 45,850 точки.

Утре ансамблите играят композициите си с три обръча и два чифта бухалки, след което ще станат ясни медалистките в многобоя.

В Минск участват само четири ансамбъла, след като Русия в последния момент реши да не пътува за турнира.

Татяна Воложанина пък се класира за финала на топка при индивидуалното. Другата представителка на България в надпреварата е Стилияна Николова. Днес индивидуалните гимнастички играха с обръч и топка, а утре ще представят композициите си с бухалки и лента, след което ще станат ясни медалистките в многобоя.

Воложанина и Николова днес се представиха отлично, изпълниха си трудностите с тяло и уред, играха смело и вдъхновено. Воложанина е със седма оценка от 24,300 точки и се класира за финала, а Николова е първа резерва с 24,100.

На обръч Воложанина беше оценена с 22,200, а Николова с 21,950 точки, като двете не намериха място на финала.

Във временното класиране за многобоя води представителката на домакините Алина Харнаско.