Ансамбълът ни безапелационен в Марбея

Олимпийските шампионки от ансамбъла на България спечелиха всичките три златни медала на турнира по художествена гимнастика Гран при в Марбея (Испания).

Симона Дянкова, Мадлен Радуканова, Ерика Зафирова, Стефани Кирякова и Лаура Траатс, които снощи станаха първи в многобоя, днес триумфираха и на финалите на отделните уреди.

Българките показаха усложнените си съчетания за световното първенство в Япония в края на месеца, а днес получиха нова рекордна оценка за композицията си с пет топки. Възпитаничките на Весела Димитрова и помощничката й Михаела Маевска играха много силно в съчетанието си с топки и получиха рекордната за спорта оценка от 51.600 точки, от които 43.200 за трудност. Вчера българките бяха оценени с 50.650 точки.

За изпълнението си с три обръча и два чифта бухалки олимпийските шампионки от Токио 2020 получиха 46.950 точки и отново станаха първи.

На финала на пет топки среброто взе Беларус с 49.550 точки, а домакините от Испания завоюваха бронза с 43.450.

На обръчи и бухалки отново на второ място е Беларус с 43.950 точки, а на трето Испания с 38.550 точки.

Така този уикенд българските гимнастички спечелиха осем от осем възможни златни медала, след като Боряна Калейн стана първа в многобоя и на финалите на четирите уреда на турнира "Чалънжд къп" в Клуж Напока (Румъния), а ансамбълът на България беше без конкуренция в многобоя и на финалите в Марбея.