Ангелов и Гаджев дублираха победата си в Шумен

На рали "Стари столици"

Двамата състезатели на „Мегапорт Рейсинг“ Мирослав Ангелов/Георги Гаджев (Шкода Фабия R5 Eво 2) спечелиха за втори път след 2018 г. най-старото българско рали. Екипажът завърши първи в рали "Стари столици", покривайки 100,4 състезателни километра за 52:06,5 мин.

С тази си победа шампионите за 2019 г. увеличават актива си в националното първенство за краткия рали-сезон и продължават да бъдат начело в общото класиране с 87,5 точки преди финала, който е следващия месец на рали Сърбия.

В началото на миналия месец двамата спечелиха и рали "Твърдица-Елена" (също за втори пореден път) и направиха заявка за третата си поредна титла в българското първенство.

Втори, с изоставане от 41,6 сек., е варненският екипаж на „АРТ Моторспорт“ Йордан Тодоров и Ангел Башкехайов. Трети завършиха Георги Янков/Цветан Балджиев (АРТ Моторспорт, Мицубиши Лансър Ево 9). Те обаче не се качиха на почетната стълбичка, тъй като карат в група "Е", включваща автомобилите, които са извън действащите спортни стандарти.

Така на трето място в официалното подреждане е сливенският екипаж Дилян Станков/Йордан Йорданов (Булсим, Пежо 208 R2).