Красимир Анев записа най-доброто си класиране за сезона с 14-ото място на спринта на 10 км от Световната купа по биатлон в Руполдинг (Гер). Той завърши на 52,5 сек. след победителя Йоханес Тингес Бьо (Нор), след като повали и 10-те мишени в двете стрелби. С това самоковецът си осигури и място в масовия старт на 15 км в неделя.

В него участват първите 25 в генералното класиране и петимата най-добри извън тях в кръга. Тъй като в Руполдинг няма преследване и индивидуално състезание, за това важат резултатите от спринта. Анев е втори от петимата със спечелени 27 точки, а пред него е Андрей Расторгуевс (Лат) с 28. Останалите са Доминик Ландертингер (Ав), Ларс Хелге Биркеланд (Нор) и Шон Дохърти (САЩ).

Димитър Герджиков финишира 54-и, на 1:49,4 мин (1+1), Антон Синапов - 73-и, на 2:09,1 (2+1), а Владимир Илиев - 82-ри, на 2:22,4 (3+1).

Втори стана братът на Йоханес Бьо - Тарей Бьо, на 7,9 сек. (0+0), а трети - Бенедикт Дол (Гер), на 10,5 (0+1).

При жените на 7,5 км Десислава Стоянова стана 53-а, на 2:10,1 мин. (0+1) от победителката Анастасия Кузмина (Слвк), която завърши за 19:15,1 мин. (0+0). Емилия Йорданова е 77-а, на 2:43,2 (0+1), а Милена Тодорова - 82-а, на 2:52,3 (0+1). Втора е лиза Витоци (Ит), на 11,5 сек. (0+0), а трета - Хана Оеберг (Шв) - на 29,10 (0+0).

В петък е мъжката щафета на 4 по 7,5 км, а в събота - женската на 4 по 6. В неделя са масовите стартове - на 15 км при мъжете и на 12,5 при жените.