Андреев е четвъртфиталист в САЩ

Националът Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис на твърда настилка в Тулса (САЩ) с награден фонд 25 хиляди долара.

Той и състезаващият се за САЩ Васил Кирков победиха поставения под номер 1 индийски дует Джийван Недунчежиян и Пурав Раджа (Индия) с 4:6, 6:3, 10-4 за 90 минути.

Андреев и Кирков пропиляха ранен аванс от 3:0 гейма и допуснаха обрат в първия сет, но във втория реализираха единствен пробив за 5:3, след което изравниха резултата. В шампионския тейбрек те спечелиха последните пет разигравания, за да триумфират.

Андреев стартира участието си на сингъл тази вечер. Българинът е поставен под номер 5 в схемата и ще играе срещу аржентинеца Гонсало Виянуева.