Александър Везенков с първи

Александър Везенков с първи "дабъл-дабъл" в Евролигата

Българският национал Александър Везенков записа първи "дабъл-дабъл" в кариерата си в Евролигата, но "Олимпиакос" загуби като гост на "Армани" (Милано) със 79:90 (19:24, 15:20, 28:21, 17:25) в среща от 22-ия кръг на редовния сезон на турнира.

Българинът започна като титуляр, игра много силно и се отличи с 18 точки и 10 борби. Той добави към статистиката си 2 асистенции и 1 отнета топка за почти 33 минути.

Домакините стигнаха до успеха след по-добра игра в последната част на мача. Везенков вкара тройка за 79:81 две минути преди края, но италианците направиха серия от 9:0 и затвориха мача. Костас Слукас добави 17 точки и 7 асистенции за гръцкия тим.

За "Армани" се отличиха Кевин Пънтър с 27 точки, Малкълм Дилейни с 16 точки и 5 асистенции и Серхио Родригес с 14 точки.
"Олимпиакос" е на 11-о място в класирането с баланс 11-11, а Армани Милано е на трета позиция с 14 победи и 7 загуби.

"Барселона" вече е едноличен лидер в класирането с 16 победи и 6 загуби, след като спечели домакинството си на руския "Зенит" (Санкт Петербург) с 85:81 (16:14, 28:19, 25:17, 16:31).

Брандън Дейвис вкара 18 точки за победителите, а за гостите по 15 точки реализираха Андрей Зубков и Артурас Гудайтис.
"Зенит" има 13 победи в 20 мача и е на четвърта позиция в таблицата.