Александър Георгиев отрази 20 удара за победа на „Рейнджърс“

Роденият в Русе руски национален вратар Александър Георгиев отрази 20 от 23-те отправените към него удари при важната победа на неговия „Ню Йорк Рейнджърс“ с 5:3 при гостуването на „Ню Джърси Девилс“ в двубой от НХЛ.

В края на първата част Георгиев беше контузен и бе сменен в последните две минути, но след това се завърна на леда.

Мачът премина през доста перипетии. „Рейнджърс“ поведе с 3:0, „Девилс“ изравни за 3:3 в шестата минута на третия период. Оставаха три минути до края на срещата, когато при числено предимство шведът Мика Зибанеяд стреля мощно под горната греда на вратата на Блекууд и отбеляза четвърти гол за нюйоркчани. Петото попадение падна на празна врата в последните секунди.

„Рейнджърс“ вече има 52 точки и заема петото място в Източната дивизия на НХЛ – само на 4 от четвъртия „Бостън“, който държи последната позиция, даваща право на участие в плейофите.