Алекс Маркес грабна титлата в Мото 2

По-големият му брат Марк Маркес с постави нов рекорд в Кралския клас

Испанецът Алекс Маркес с "Калекс" си осигури първа титла в кариерата си в клас Мото 2 на световния шампионат по мотоциклетизъм.

23-годишният пилот, който е по-малък брат на Марк Маркес, завърши втори в предпоследния кръг за Гран при на Малайзия и вече е недостижим на върха в генералното класиране. Алекс е и световен шампион в клас Мото 3 от 2014 година. Брад Байндър (Южна Африка) с КТМ бе най-бърз на пистата "Сепанг", изпреварвайки Маркес със 758 хилядни.

Друг испанец Маверик Винялес с "Ямаха" спечели състезанието в клас МотоGP. 24-годишният Винялес заслужи убедително втората си победа за сезона и общо седма в кариерата си в Кралския клас. Втори на 3.059 секунди остана осигурилият си световната титла Марк Маркес (Испания) с "Хонда", а трети на 5.611 секунди финишира Андреа Довициозо (Италия) с "Дукати". Маркес пък постави нов рекорд по спечелени точки в рамките на един сезон, тъй като вече има 395.

Новият световен първенец в клас Мото 3 Лоренцо Дала Порта (Италия) с "Хонда" пък постигна трета поредна победа, финиширайки начело в Малайзия.