Алберт Попов отпадна след първия манш на първия слалом за сезона в Световната купа по ски-алпийски дисциплини в Леви (Финландия).

Българинът се класира на 34-то място след първата част от състезанието с време - 56,97 секунди. Попов изостана на 2,42 секунди след победителя в първия манш Клеман Ноел от Франция.

Другият българин Камен Златков пропусна врата и не завърши участието си в първия манш. Ноел пък имаше 39 стотини преднина пред англичанина Дейв Райдинг.

Норвежецът Хенрик Кристоферсен спечели първия слалом за сезона в Световната купа, след като финишира първи с време 1:48.55 минути. Той беше на 4-то място след първия манш, но успя да грабне победата със силно каране в долната част на пистата.

Така Кристоферсен разочарова 22-годишния французин Клеман Ноел, който завърши на 0.09 секунди. 22-годишният Ноел се надяваше на четвърта победа за Световната купа.

На трето място остана швейцарецът Даниел Юле, който изостана на 0.18 секунди. Юле бе седми в първия манш.

С днешната си победа Хенрик Кристоферсен излезе начело и в Световната купа след втория старт за сезона, събирайки 113 точки. Следват трима французи - Алекси Пинтюро със 100, Клеман Ноел и Матийо Февр с по 80.