"Академик" (Пд) с поредна победа в Балканската лига

Баскетболният "Академик" (Пловдив) победи гостуващия "Теодо" (Черна гора) със 77:65 (20:6, 18:16, 22:19, 17:24) и записа четвърти пореден успех в Балканската лига.

Отборът е лидер в класирането без допуснато поражение в първите си четири мача от група "Е" на турнира.

Заради възпаление на прасеца мача пропусна капитанът на домакините Васил Бачев.

Пловдивчани започнаха отлично мача и след 20:6 в първата част поведоха убедително. На почивката българите имаха аванс от 38:22, а през третата четвърт преднината им на няколко пъти премина границата от 20 точки разлика.

Единствено в последните десет минути, които гостите спечелиха с 24:17, имаше леко отпускане в тима на домакините, но те успяха да запазят аванса си и да победят със 77:65 точки.

Поражението е второ поредно за "Теодо" в рамките на 24 часа, след като черногорците загубиха от "Берое" в Стара Загора със 77:99 точки.

За "Академик" (Пловдив) Мартин Сотиров и Николай Николов отбелязаха по 15 точки, а с 13 точки и 9 борби се отличи Обрад Томич.