"Айнтрахт" пречупи "Вердер" още до почивката

С два гола на резервата Щефан Илзанкер и попадение на Андре Силва "Айнтрахт" (Франкфурт) срази с 3:0 като гост "Вердер" (Бремен) в отложен двубой от 24-ия кръг на Бундеслигата. До почивката мачът беше равностоен, но след това домакините се сринаха и пропуснаха отлична възможност да се измъкнат от дъното на класирането.

Преди двубоя снощи "Вердер" беше в серия от 3 мача без допуснат гол, в които събра 7 точки и съживи надеждите си за оцеляване в елита. Традицията отборът да играе силно у дома срещу "Айнтрахт" също вдъхваше оптимизъм, но реалността се оказа различна. "Бременските музиканти" допуснаха твърде много грешки в защита и бяха наказани. Отборът на Илия Груев, който е помощник на старши треньора Флориан Коофелт, няма победа на собствен терен в Бунеслигата вече в 12 поредни двубоя.

Най-интересният момент през първото полувреме дойде в самия му край, когато Давид Абрахам от гостите игра с ръка в наказателното поле и футболистите на "Вердер" поискаха дузпа. Реферът Патрик Итрих преразгледа ситуацията с помощта на ВАР и маркира засада, каквато действително имаше преди непозволеното действие на Абрахам.

В 59-ата минута Доминик Кор прати топката във вратата на домакините след кратко разбъркване, но и в тази ситуация бше вдигнат флага за засада. Отбраната на "Вердер" обаче не си взе поука и само две минути по-късно "забрави" Андре Силва в наказателното поле. Португалецът засече перфектното центриране на Филип Костич и даде преднина на "орлите".

След гола бременци сякаш се предадоха. Не помогна и влизането на звездата на тима Милот Рашица, а единствената заплаха за вратата на Кевин Трап до края беше далечен изстрел на друга резерва - Леонардо Битенкурт, след който топката излезе в аут.

Така се стигна до 81-ата минута, когато току-що появилият се на терена Илзанкер се озова на точното място след центриране от корнер и отблизо удвои аванса на "Айнтрахт". Австрийският национал вкара и гола за 3:0 в добавеното време, този път с глава след асистенция на Джонатан Де Гузман.

Победата изкачи "Айнтрахт" на 11-о място в класирането с 35 точки. В следващия кръг отборът на Адолф Хютер ще приеме "Майнц 05". Тимът на "Вердер" заема 17-ата позиция с 25 точки. В неделя отборът отново ще е домакин, но на "Волфсбург". /sportal.bg