„Аякс“ се класира на полуфиналите в Шампионската лига, след като отстрани сочения за фаворит за трофея „Ювентус“. След 1:1 в Амстердам, холандците победиха с 2:1 на реванша в Торино и чакат съперника си в битката за участие във финала, който ще бъде излъчен измежду „Тотнъм“ и „Манчестър Сити“ тази вечер.

Резултатът на "Алианц Стейдиъм" откри Кристиано Роналдо с глава в 28-ата минута, а само шест по-късно Дони ван де Беек изравни. В 67-ата минута Матийс де Лихт материализира превъзходството на „Аякс“ през второто полувреме и така холандския тим постави пореден гранд на колене, след като в 1/8-финалите детронира и действащия носител на трофея „Реал“ (Мадрид), отново с победа като гост.

В другия мач от вечерта „Барселона“ спечели убедително с 3:0 срещу „Манчестър Юнайтед“ на "Камп Ноу" и с общ резултат 4:0 продължава на 1/2-финалите. Освен че каталунците прекъснаха "черната" си 1/4-финална серия в Европа, капитанът Лионел Меси пребори прокобата и вкара на 1/4-финал за първи път от шест години насам. Лео се разписа по великолепен начин в 16-ата минута, а в 20-ата вторият му гол дойде след грешка на Давид де Хеа. В 61-ата често критикуваният Филипе Коутиньо вкара красиво попадение за крайното 3:0. На 1/2-финала „Барса“ ще срещне победителя от двойката „Ливърпул“ – „Порто“.