"Аякс" счупи рекордите след победа с 13 гола

"Аякс" постигна най-голямата победа в историята на Ередивизи. Грандът от Амстерам спечели с удивителното 13:0 гостуването си на "Венло" в мач от шестия кръг на първенството.

Тимът на Ерик Тен Хаг водеше "само" с 4 гола на почивката, след като Екеленкамп, Траоре на два пъти и Тадич се разписаха. В 52-ата минута червен картон получи защитникът на домакините Кристиан Кум и след това "Аякс" се развихри.

Гостите отбелязаха нови девет попадения. След голове на Траоре, Антони, Екеленкамп и Дейли Блинд резултатът бе 0:8 преди да е изминал един час игра. Ласина Траоре вкара още един гол в 65-ата минута, а влезлият като резерва Хунтелаар добави две попадения. Лисандро Мартинес, който също се появи от пейката, и отново Траоре, за когото това бе пети гол в мача, се разписаха, за да се стигне до невероятния резултат.