Нападателят и звезда на “Манчестър Сити” Серхио Агуеро нареди името си сред легендарни футболисти, играли в Англия, след като стана играчът извън Острова с най-много попадения във Висшата лига.

Агуеро отбеляза хеттрик при успеха с 6:1 срещу “Астън Вила”, задминавайки Тиeри Анри, който бе със 175 гола, а също така изпревари Алън Шиърър по брой хеттрици в Англия с неговия 12-и. 31-годишният Агуеро има 177 попадения, които ги достигна след 255 мача, а Анри има 175 попадения в 258 срещи. Ако се включат английските футболисти, Агуеро е пети в историята на Висшата лига. Рекордьт по голове държи Шиърър със своите 260 попадения, включително 11 хеттрика, след като е играл за “Саутхемптън“, “Блекбърн” и “Нюкасъл”.

Два гола за победата на “гражданите” над „Астън Вила“ добави Риад Марез, а веднъж се разписа Габриел Жезус. С този успех отборът на Пеп Гуардиола се изкачи на второ място в класирането, но изостава с 14 точки от лидера “Ливърпул” и е изиграл мач повече. “Астън Вила” пък е в зоната на изпадащите с актив от 21 точки.