Адриан Андреев се класира на финал в Анталия

Националът на България Адриан Андреев се класира за финала на турнира в Анталия (Турция) с награден фонд от 15 хиляди долара.

Андреев, поставен под №2 в схемата, победи на полуфиналите №4 в схемата Сандро Ерхат от Швейцария с 6:1, 5:7, 6:3. Срещата продължи 2 часа и 28 минути.

Преди този мач Адриан постигна още три победи без да загуби сет. В спор за титлата Андреев ще играе срещу №3 в схемата и №386 в световната ранглиста Александър Елдер от Австрия.

Българинът започна перфектно полуфинала и спечели пет поредни гейма от 1:1 до 6:1 в първата част. Във втория сет Адриан стигна първи до пробив за 4:3, но веднага допусна рибрейк. При 5:6 Ерхат успя да пробие отново и да изравни сетовете. В третата решителна част Андреев направи серия от четири поредни спечелени гейма от 2:3 до 6:3.