Адриан Андреев се класира за четвъртфиналите на двойки на турнира по тенис за юноши и девойки "Ориндж Боул" в Плантейшън, щата Флорида, който е от най-високата категория "А". Надпреварата се води неофициално световно първенство по тенис за таланти от 12 до 18 години.

Поставените под №1 Андреев и Антон Матушевич (Великобритания) победиха представителите на домакините Джейкъб Булард и Стефан Достанич със 7:6(1), 7:5. За място на полуфиналите Андреев и Матушевич ще играят срещу шестите поставени Лиам Драх от Канада и Елиот Спизири от САЩ. През тази година българинът и британецът спечелиха титлата на двойки на US Open.

За съжаление Адриан приключи участието си в турнира на сингъл. Нашето момче, което бе водач в схемата, отстъпи с 4:6, 4:6 на Ото Виртанен от Финландия.

По темата: Адриан Андреев

Катинка Хошу с второ злато в 25-метровия басейн, щафетите на САЩ пак с титли

Антъни Иванов чупи БГ рекорд и на 100 м бътерфлай

Антъни Иванов постави нов национален рекорд на 100 м бътерфлай - 51,81 сек. в сериите на световното първенство по плуване в 25-метров басейн в Гуанджоу (Кит). Това обаче не му стигна за класиране на полуфиналите. най-добрият ни плувец свали 0,04 от предишното си върхово постижение 51,85 сек., поставено миналата година на държавния шампионат в София. С него се нареди на 25-а позиция в класирането. Това стана само ден, след като плува във финалите на 200 м бътерфлай и завърши на 8-о място в света.

Трима представители на борбата влязоха в десетката

Жени превзеха „Спортист на годината“

Засилено женско присъствие ще има в тазгодишната Златна десетка на най-добрите спортисти на България за 2018 г. 9 от 11-те състезатели, които намериха място в топ 10 на „Спортист на годината“, са представители на нежния пол. Това стана ясно, след като организаторите обявиха по азбучен ред получилите най-много гласове в 61-ото издание на допитването до спортните журналисти.

Грациите грейнаха в календар на Fibank

Календар на Fibank със снимки на момичетата от националния отбор по художествена гимнастика беше представен официално вчера. На страниците са златните медалистки от европейското първенство в София от ансамбъла за жени, както и сребърните от отборното - Невяна Владинова, Катрин Тасева и Боряна Калейн.