Адриан Андреев допусна обрат, България – Мексико 1:1

Адриан Андреев загуби с 6:3, 0:6, 2:6 от първата ракета на Мексико - Херардо Лопес Виясеньор. Така България и Мексико имат по една победа в срещата плейоф на Световна група II за Купа „Дейвис“.

При 1:1 в първия сет Адриан отрази четири точки за пробив и да поведе с 2:1. След това се откри възможност и пред Андреев за брейк, но Виясеньор успя да изравни на 2:2. При 4:3 Ади поведе с 40-0 при сервис на мексиканеца и проби от втората си възможност. На собствен сервис Андреев затвори сета с гейм на 0.

Втората част започна лошо за нашето момче. Виясеньор проби за 2:0, а след това Адриан пропусна възможност за рибрейк. Андреев допусна още един пробив за 0:4. Нашето момче взе подаването си за 1:5, но загуби сета с 1:6.

Първата ракета на Мексико проби в първия гейм на третата решителна част, а след това затвърди за 2:0. При 1:3 Андреев успя да отрази една точка за пробив и да намали изоставането си на 2:3. При този резултат Адриан от страна имаше възможност за рибрейк, но не успя да се възползва. За сметка на това Виясеньор успя да пробие и да поведе с 5:2. На собствен сервис Виясеньор затвори мача след 1 час и 45 минути игра.

По-рано днес Димитър Кузманов разгроми с 6:1, 6:1 Луис Патиньо за едва 47 минути игра. Кузманов показа невероятен характер, след като часове преди началото на мача срещу Мексико, бащата на Мико -  Савко Кузманов почина внезапно.

Въпреки ужасната вест, Кузманов взе решение в името на отбора да излезе в мача си и да защитава честта на българския тенис. Той получи и страхотна подкрепа от съотборниците си в този тежък момент.

Утре срещите стартират в 16.30 ч. с мача по двойки между Адриан Андреев и Александър Лазаров срещу Ханс Ахе и Мигел-Анхел Рейес Варела.