Снимки

„Ботев“ (Пловдив) постигна фамозен обрат навръх 106-ата си годишнина. „Канарчетата“ отпразнуваха рождения си ден с победа над „Верея“ с 4:2 в среща от 25-ия кръг на Първа лига. Двубоят на „Трейс Арена“ бе пряк сблъсък за 5-ото място във временното класиране, като „канарчетата“ останаха пред старозагорци с 4 точки преднина.

Началото на двубоя по нищо не предвещаваше подобен развой, като още в 7-ата минута домакините ликуваха с гол на новото попълнение Венцислав Христов. Нападателят бе в прегръдките на своите съотборници и в 18-ата минута, когато Георги Андонов проби отдясно и центрира страхотно в наказателното поле, където Христов бе над всички и удвои с глава.

В 37-ата минута дойде часът на Жоао Пауло, който с удар от над 40 метра върна „канарчетата“ в двубоя. Второто полувреме започна по най-добрия начин за гостите, като в 48-ата минута Пауло проби отляво и центрира към Диого Кампос, който с глава направи резултата 2:2. В 72-ата минута и Тодор Неделев се появи на сцената с красив гол от пряк свободен удар, а десет минути по-късно Стивън Петков реализира за 4:2.