Снимки

„Левски“ отново не успя да спечели на собствен терен и записа второ поредно равенство на стадион „Георги Аспарухов“. „Сините“ дори бяха в ролята на догонващи в мача срещу „Етър“, като се добраха до изравняване в 71-ата минута чрез резервата Серджиу Буш. Преди това Велко Бартович даде аванс на гостите в 61-ата минута благодарение на невероятна грешка на Николай Кръстев,

който изпусна топката при центриране на Румен Руменов, след което черногорецът вкара втория си гол в Първа лига. Драмата стана пълна в последната 94-та минута, когато Фелипе Насименто изпусна дузпа, дадена за нарушение срещу Паулиньо, с което надеждите за успех пред домакините се изпариха.

„Сините“ имаха пълно превъзходство през втората част на двубоя, но мерникът им изневери в ключови ситуации, докато гостите демонстрираха тактическа грамотност и бяха добре подредени в собствената си половина. За „Левски“ това бе трети мач у дома за 2018 година, като до тук „сините“ имат само един успех след 1:0 над „Ботев“ (Пловдив) с гол в последните минути, след което последва нулево реми с „Берое“ и ново разочарование с „Етър“.Треньорът на „сините“ Делио Роси отново направи доста рокади в състава си по подобие на гостуването на „Черно море“ във Варна. Изненадващо на пейката бяха оставени капитанът Роман Прохазка и звездата на тима Габриел Обертан. Младокът Ивайло Найденов пък получи шанс и стартира от първата минута на мястото на наказания Милош Цветкович. Нападателят Станислав Костов пък бе оставен извън групата за двубоя.

Минути преди началото на срещата с великотърновци ръководството на „Левски“ подари специален плакет и фланелка на „синята“ легенда Руси Гочев по случай 60-годишния му юбилей. Мачът с „Етър“ бе и генерална репетиция за възпитаниците на Делио Роси преди дербито с ЦСКА-София на 18 март. „Сини“ и „червени“ изиграха през уикенда по едни мач при юношите до 15 и до 17 години, като „Левски“ бе домакин и на двете срещи. Родените през 2003 години таланти на школата от „Герена“ постигнаха успех с 2:0, а по-големите завършиха 2:2 с връстниците си от „Армията“.