Снимки

Роже Федерер записа втора победа на сингъл в 30-ото издание на неофициалното световно първенство за смесени отбори "Хопман къп" в Пърт (Авл). Маестрото даде аванс на Швейцария срещу Русия с 1:0 в във втория кръг в група В, след като надигра Карен Хачанов с 6:3, 7:6(8). Мачът се се игра пред рекордните 13 943 зрители.

В другия двубой от групата САЩ победи Япония с 2:1. Джак Сок (САЩ) получи контузия на бедрото, а за Япония Наоми Осака не успя да играе поради заболяване. Американците взеха две служебни победи заради отказването на Осака. На нейно място се включи 19-годишната Медисън Инглис (Авл), 771-а в световната ранглиста. КоКо Вандевеге спечели срещу нея със 7:5, 6:2, но според организаторите резултатът е служебно 6:0, 6:0 заради отказа на Осака.

При мъжете Юичи Сугита поведе със 7:6(1), 1:1 срещу Джак Сок, след което американецът се отказа поради травма на дясното бедро.

Така за двубоя на двойки в тима на САЩ се включи старши треньорът на Вандевеге - 52-годишният Пат Кеш, шампион от "Уимбълдън" 1987 г. Вандевеге и Кеш загубиха от Сугита и Инглис с 4:0, 3:4(2), 0:4, но организаторите присъдиха на американците 4:0, 4:0 пак заради Осака.

САЩ - Швейцария играят един срещу друг в четвъртък. Победителят ще се класира за финала на турнира в събота.