Снимки

България спечели 2 златни, 6 сребърни и 2 бронзови медала от завършилото европейско първенство по бокс за юноши в курорта „Албена“.

С титли се окичиха Ергюнал Сабри (кат. до 46 кг) и Даниел Любенов (75). Във финалите най-лекият ни представител победи Лука Кублашвили от Грузия с 4:1 съдийски гласа, а Любенов се справи със същия резултат с хърватина Габриел Веочич.

Останалите шестима български финалисти се окичиха със сребърните медали. Това са Ясен Радев (48), Николай Атанасов (50), Стилян Христов (60), Емирджан Мехмед (63), Николай Зафиров (66) и Васил Стефанов (80).

По-рано по време на шампионата бронзови медали донесоха Стоил Станоев (70) и Георги Лефтеров (+80).

България участва с пълен отбор от 13 състезатели, водени от треньорите Борислав Георгиев и Роман Цветков.

В досегашната история на европейските първенства за подрастващи страната ни никога не е печелила 10 медала. На предходното първенство в Унгария миналата година националите се завърнаха с една титла и едно бронзово отличие.