Снимки

„Лудогорец“ успя да спечели изключително важна победа с 3:2 в дербито на върха в Първа лига и вече води с 6 точки на върха. „Орлите“ на два пъти се оказваха догонващи в резултата, но в крайна сметка спечелиха драматично дербито в Разград.

Мачът започна с домакински натиск и „Лудогорец“ бе на косъм от гол още в 11-ата минута, когато Мисиджан нацели гредата. След това отново „орлите“ имаха чисто положение, когато в 30-ата минута Кешеру се измъкна зад отбраната на ЦСКА-София, но в последния момент Чорбаджийски изби топката в корнер. Противно на логиката обаче гостите откриха резултгата с попадение в самия край на първото полувреме, когато Кирил Десподов изпълни феноменално фаул и прати топката във вратата на „Лудогорец“ точно под гредата. На почивката Димитър Димитров-Херо взе мерки и пусна в игра втори нападател в лицето на Якуб Швиерчок. Именно полският национал се оказа най-съобразителен в 50-ата минута и изравни резултата след груба грешка в защитата на ЦСКА-София. 5 минути по-късно пък Кешеру нацели гредата след изпълнение на фаул. Ситуацията за гостите стана кошмарна секунди след това, когато Жеферсон изблъска Светослав Дяков и бе изгонен. В емоциите жълт картон получи и Фернандо Каранга, който ще пропусне полуфинала за Купата на България в сряда срещу „Левски“. Бразилецът бе на косъм от изгонване в 60-ата минута след грубо влизане в краката на Натанаел, но съдията Станислав Тодоров го пожали. Заради бурните протести пък треньорът на „Лудогорец“ Димитър Димитров-Херо бе изгонен. Дори и с човек по-малко на терена ЦСКА-София отново успя да поведе в резултата след гол на Рубен Пинто в 71-вата минута, който засече подаване на Едвин Джеси. След това Манолев също получи жълт картон и ще пропусне дербито. Финалният домакински натиск обаче все пак даде резултат и „Лудогорец“ изравни 5 минути преди края след гол на Кешеру, който прати топката в мрежата след разбъркване в наказателното поле. Само 2 минути по-късно пък отново Швиерчок вкара за 3:2 и направи разликата между двата тима 6 точки.