„Славия” разгроми швейцарския аматьорски „Карно” с 8:1 в контрола, която беше уговорена само часове по-рано. До почивката „белите” водеха с 3:0 след два гола на Георги Йомов и един на Наско Милев. Десет минути преди края на първата част Димитър Тодоров получи директен червен картон за грубо влизане и „Славия” доигра мача с 10 души. Въпреки това тимът на Владимир Иванов-Фугата продължи да доминира и вкара нови 5 гола през второто полувреме – Калоян Кръстев (2), Китан Василев, Тони Иванов и Владимир Семерджиев. Следващата контрола за „Славия” е на 3 февруари срещу „Ордабаси” (Казахстан). Снощо пък в лагера на „белите” трябваше да пристигне босът Венцеслав Стефанов.

„Берое” пък завърши подготвителния лагер в Агия Напа с победа. Тимът на Ферарио Спасов надви с 3:2 украинския „Жирка” в шестия си мач от предсезонната подготовка Двубоят се игра в Паралимни, а в герой за българите се превърна Борислав Цонев. Той влезе на почивката при резултата 1:1, но с две много красиви попадения донесе победата на "заралии". Преди това точен бе Жуниор Мапуку, който се разписа в 30-ата минута за 1:0.