Снимки

„Манчестър Сити“ се измъкна от ада срещу сензацията в турнира за Купата на Лигата - „Бристол Сити“. "Гражданите" изоставаха на почивката с 0:1 в първия полуфинален двубой, но успяха да стигнат до пълен обрат с гол в продължението на срещата, който бе дело на Агуеро. Преди това Рийд бе извел гостите, които в предния кръг елиминираха „Манчестър Юнайтед“, а Де Бройне изравни за „Манчестър Сити“. Реваншът е на 23 януари, в другия полуфинал играят „Арсенал“ и „Челси“.

Въпреки трудната победа обаче треньорът на „Сити“ Пеп Гуардиола запази спокойствие. „Знаехме, че няма да е лесно. Все пак говорим за полуфинал срещу отбор, който в миналия кръг отстрани „Манчестър Юнайтед“. Още не сме се класирали, въпреки че съм доволен от резултата“, коментира испанският мениджър на „гражданите“.