Снимки

Павел Маринов изигра силен мач за „Стяуа“, но неговият отбор записа загуба в румънското първенство. Тимът отстъпи като гост на „Орадя“ с 81:89. Националът се отчете с 12 точки, 2 борби и 2 асистенции за близо 36 минути игра.

Загубата бе четвърта за „Стяуа“, като тимът има и седем победи.

Друг национал - Иван Лилов, и „Дебрецен“ направиха грешна стъпка в унгарското първенство. Тимът на българина отстъпи у дома на КТЕ-Дуна със 79:84. Въпреки поражението, Лилов отново се представи на ниво. Той бе сред най-резултатните за своя отбор с 15 точки, като освен това записа на сметката си още 5 борби и 3 асистенции. Това бе втора поредна загуба за „Дебрецен“ и общо седма, като отборът има и шест победи.

Чавдар Костов пък от няколко дни се подготвя със състава на „Левски“. Играещият в Македония национал използва почивката си у дома, за да поддържа форма, а на „сините“ им предстои мач със „Спартак“ (Пл) днес от 16 ч в зала „Универсиада“. Тимът на Тити Папазов спечели пет от шестте си мача през декември и ще се опита да продължи успешната си серия.