Снимки

“Байерн” (Мюнхен) продължава с убедителния си поход към титлата в Германия. В дербито на 22-рия кръг от Бундеслигата баварците спечелиха с 2:1 срещу „Шалке“. Домакините откриха още в шестата минута чрез Роберт Левандовски. Нападателят се разписа в 11-и пореден домакински мач за първенство. Така полякът изравни "прашен" рекорд на треньора си Юп Хайнкес от 70-те години на миналия век. Момчетата на Доменико Тедеско обаче не се предадоха и изравниха чрез Франко Ди Санто преди изтичането на половин час игра, но в края на полувремето Томас Мюлер отново даде преднина за „Байерн“. През второто полувреме и двата тима свалиха оборотите, което логично доведе до липса на голове. Така „Байерн“ събра 56 точки на върха и остава с 18 пред втория в таблицата “Ред Бул“ (Лайпциг). „Шалке“ пък е шести с 34 точки.