„Челси“ постигна лесна победа с 2:0 над „Евертън“ на „Стамфорд Бридж“. „Сините“ напълно доминираха до почивката, като противникът им дори нямаше докосване в наказателното им поле. Играчите на Антонио Конте поведоха в 27-ата минута, когато Сеск Фабрегас опъна мрежата след двойно подаване с Алваро Мората. Малко преди края на полувремето самият Мората пък удвои преднината на своя отбор, след като с глава вкара втория си гол във Висшата лига. През втората част „Евертън“ се опита да натисне лондонския тим, но в нито един момент не изглеждаше, че „Челси“ може да изпусне аванса си. Макар да организираха няколко опасни атаки, гостите дори завършиха двубоя без точен удар.

„Манчестър Юнайтед“ пък продължава перфектния си старт във Висшата лига, след като победи с 2:0 „Лестър“. Маркъс Рашфорд в 70-ата минута и Маруан Фелайни в 82-ата вкараха головете, а преди това Ромелу Лукаку пропусна дузпа. След първите три кръга на първенството „червените дяволи“ имат пълен актив от 9 точки и голова разлика 10:0.

Мениджърът Жозе Моуриньо остана доволен от своя отбор, но критикува феновете на „Олд Трафорд“, че не са създали достатъчно добра атмосфера. „Пропуснах попадението на Маркъс, защото давах указания на Джеси Лингард. Видях топката във вратата и всички се радваха. За първи път в мача забелязах феновете ни, защото бяха много тихи. До този момент нямаше как да разбера, че стадионът ни е пълен“, оплака се Моуриньо.