Снимки

Брилятното представяне на „Манчестър Сити“ от началото на сезона продължи с разгромен успех в Шампионската лига. В първи мач от осминафиналите на турнира отборът на Пеп Гуардиола разби „Базел“ с 4:0 като гост и вече може да мисли за следващата фаза. Два гола на Илкай Гюндоган и по един на Бернардо Силва и Серхио Агуеро онагледиха разликата в класите в полза на "гражданите".

В другия мач от вечерта „Ювентус“ и „Тотнъм“ не излъчиха победител. Срещата на "Алианц Стейдиъм" в Торино завърши при резултат 2:2. Двата тима сътвориха зрелищен сблъсък, като домакините взеха ранна преднина след два гола на Гонсало Игуаин във 2-ата и в 9-ата минута от дузпа. "Шпорите" обаче върнаха едно попадение чрез Хари Кейн в 35-ата минута, а Кристиан Ериксен изравни в 71-ата минута. Домакините пък могат да съжаляват, че не вкараха трети гол в края на първата част, когато получиха втора дузпа, но Игуаин нацели напречната греда.