Руският волейболен гранд „Зенит“ (Казан), в който играе либерото на националите ни Теодор Салпаров, записа 4-та победа в група С на Шампионската лига на Европа. Тимът, воден от селекционера Владимир Алекно, би като домакин „Фридрихсхафен“ (Гер) с 3:0 (18, 38, 17). Резултатът обаче можеше да е съвсем различен, ако „Зенит“ не беше успял да удържи гостите цели 50 минути във втория гейм, в който извоюва 40:38.

Салпаров игра през цялото време и записа 75% позитивно и 25% перфектно посрещане от 12 поети топки без нито една грешка. Германския тим обаче насочи сервиса главно към кубинеца Вилфредо Леон, който има съответно 47% и 27% от 30 посрещания и 2 грешки. Затова пък закова 15 точки (2 блока, 1 ас). Най-резултатен за победителите беше Максим Михайлов със 17 т. (2 блока, 1 ас), а Джон Матю Андерсон има 14 (3 блока, 2 аса). С 4 победи от 4 мача „Зенит“ е лидер в класирането.

В гр. D “Крайова“ (Рум) падна с 0:3 (-16,-19,-18) от шампиона на Италия „Азимут“ (Модена). В А пък „Закса“ (Пол) наказа с 3:1 (17, 22,-27, 22) „Динамо“ (Москва).