Мартин Камбуров не пропусна да вкара и на „Черно море“ днес, откривайки резултата в срещата от 35-ия кръг на "А" група. По този начин звездата на „Локомотив“ (Пловдив) отбеляза 18-ото си попадение в това първенство и си заслужи голмайсторския приз.

Преследвачът му Клаудиу Кешеру (с 15 гола) приключи сезона в "А" група, тъй като заедно с Козмин Моци и Андрей Препелица се присъединиха към националния отбор на Румъния преди Евро 2016.

За Камбуров това е пети случай, в който печели голмайсторския приз в българското първенство.

35-годишният таран има общо 173 попадения в родния елит и заема петото място във вечната ранглиста. Изоставането на Камбуров от четвъртия Христо Бонев вече е само 12 гола.