Лионел Меси осъществи страхотен обрат на „Рамон Санчес Писхуан“ за победата на „Барселона“ с 4:2 при визитата на „Севиля“ от 25-ия кръг на Примера дивисион.

Над 40 хиляди зрители на "Рамон Санчес Писхуан" имаха привилегията да видят три фамозни гола на "десетката" в 26-ата, 67-ата и 85-ата минути, с които той завъртя юбилейния си 50-и хеттрик в кариерата.

Лео асистира и за четвъртия гол, който бе дело на Луис Суарес. „Севиля“ водеше с 2:1 на полувремето след попадения на Хесус Навас и Габриел Меркадо.

Така „Барса“ измъкна едно от най-тежките си гостувания до края на сезона в Примера дивисион и временно дръпна с 10 точки пред „Атлетико“ (Мадрид) и 12 пред „Реал“ (Мадрид). Победата донесе голяма доза увереност на каталунците преди двете битки с „Реал“ следващата седмица - за Купата на краля и първенството.