Снимки

Вторият поставен в схемата на АТР 500 турнира в Ротердам Григор Димитров се класира за осминафиналите. При седмото си участие в състезанието българинът преодоля Юичи Сугита от Япония с 6:4, 7:6(5) в зала "Ахой".

Още във втория гейм Димитров имаше точка за пробив в подаването на азиатеца, но не успя. Развръзката настъпи в десетия гейм. След няколко възможности Григор затвори сета с печеливш удар от форхенд.

С двойна грешка Григор допусна да бъде пробит за 1:2 в следващия сет. Той намери начин да върне брейка при 5:5, когато дочака топка в аут на Сугита. Стигна се до тайбрек, в който при 6:4 Димитров имаше два мачбола и реализира втория с мощен сервис.

Срещата продължи част и 47 минути, а Димитров вкара 9 аса в мача, в това число и последната точка. Григор логично превъзхождаше във всички показатели - първи сервис, точки от първи сервис и допусна едва една точка за пробив да се открие пред японеца.

Следващият съперник на петия в света ще е Филип Крайнович (Сър), който преодоля много трудно 17-годишния канадец Феликс Оже-Алиасим с 6:2, 3:6, 7:5 при дебюта му в АТР World Tour.

Крайнович, който е на 25 г., спори с Григор още от юношеските години. При мъжете българинът няма проблеми с него - три мача и три победи срещу намиращия се на 38-о място тенисист.

Звездата от турнира в София Стан Вавринка обаче отпадна още на старта на надпреварата. Швейцарецът загуби от холандския квалификант Талон Грикспоор с 6:4, 3:6, 2:6 след час и 29 минути игра. Данил Медведев от Русия пък победи с 6:4, 7:6(9) поставения под номер 9 Жил Мюлер от Люксембург. Давид Гофен пък стана първият четвъртфиналист в Ротердам след 6:1, 6:3 над Фелисиано Лопес (Исп).